امروز : یکشنبه, 24 شهریور 1398

باید تفکر پیشگیری بر اقدام پیشی گیرد .

 

دکتر محمد آشوری نماینده مردم نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی و بندرخمیر در مجلس شورای اسلامی در نشست با اعضای شورای معاونین بهزیستی هرمزگان ؛ ضمن تبریک اعیاد شعبانیه ، به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله) در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره داشت و افزود : باید تفکر پیشگیری بر اقدام پیشی گیرد ، در این صورت می توان  از بروز بخش اعظمی از آسیب های اجتماعی جلوگیری کرد.

وی اقدامات و فعالیت های تخصصی اداره کل بهزیستی استان را بسیار مثبت و فراتر از انتظار قلمداد کرد و گفت : بی شک همراهی بیشتر دیگر نهادها و حمایت های اجتماعی مراکز صنعتی و اقتصادی استان و همچنین حضور خیرین در کنار بهزیستی بر شتاب و کیفیت ارائه خدمات تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی آسیب های اجتماعی را سیلابی ویرانگر قلمداد کرد و گفت : آسیب های اجتماعی به مراتب خطرناک تر از سیل وبلایای طبیعی هستند و لازم است با اصلاح رویکردها ، ساختارها و ارائه برنامه مناسب آثار تخریبی این سیل ویرانگر را کاهش داد.

غلامحسین رنجبر مدیر کل بهزیستی استان نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دستگاه در حوزه های تخصصی ، نگاه نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی نسبت به بهزیستی را همواره حمایتگرانه خواند و اظهار داشت : حضور این عزیزان در مجموعه بی شک انگیزه خدمت را در خادمین مردم صد چندان خواهد کرد.

 غلامحسین رنجبر همچنین مهمترین دغدغه جامعه هدف بهزیستی را اشتغال و مسکن عنوان کرد و افزود : مشکلات موجود در خصوص معرفی ضامن معتبر در مراحل دریافت تسهیلات اشتغال و همچنین عدم توان مددجویان در تامین سهم آورده مسکن ، جامعه هدف را با مشکلاتی لاینحل مواجه نموده و لازم است با همراهی مسئولین استان تدابیری برای مرتفع نمودن این چالش ها اتخاذ گردد.

وی در ادامه مشکلات موجود در خصوص تردد معلولین ، تامین هزینه های درمان به ویژه در خارج از استان و کمبود اعتبارات را بخشی دیگراز مسائل موجود عنوان کرد و خواستار اهتمام نماینده مردم در تسریع احیای مرکز جامع توانبخشی شهید فیاض بخش ، افزایش مشارکت اجتماعی مراکز صنعتی و اقتصادی استان و افزایش اعتبارات بهزیستی در سطح استان و کشور شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

دسترسی سریع

آرشیو اخبار

مقالات

آشنایی با استان هرمزگان

پژوهش

پرداخت آنلاین

آگهی مزایده و مناقصه ها

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1

خدمات الکترونیک