امروز : یکشنبه, 29 دی 1398
IMAGE
IMAGE
IMAGE
IMAGE
IMAGE

پوشش 75 درصدی برنامه غربالگری شنوایی نوزادان در سال گذشته

 

معاون پیشگیری بهزیستی هرمزگان عنوان کرد:

پوشش 75 درصدی برنامه غربالگری شنوایی نوزادان در سال گذشته

 

 

معاون پیشگیری بهزیستی هرمزگان که در جلسه بازآموزی ویژه مجریان غربالگری شنوایی نوزادان سراسر استان سخن می گفت از پوشش 75 درصدی برنامه غربالگری شنوایی نوزادان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ در این جلسه که با هدف ارتقاء سطح علمی مجریان غربالگری جهت اجرای کمی و کیفی برنامه در سطح شهرستانها برگزار شد ، سامیه جهانشاهی اظهار داشت: پیشگیری نقش عمده‌ای در راستای ارتقاء سلامت عمومی جامعه و کاهش هزینه‌های بهداشتی دارد، یکی از ابعاد مهم این مسئله که در طی سال‌های اخیر روزبه روز توجه بیشتری به آن معطوف شده، غربالگری در دوره نوزادی است که از موارد مهم آن، غربالگری شنوایی است.

جهانشاهی هدف این طرح را کاهش شیوع و بروز کم شنوایی و ناشنوایی در تشخیص زودهنگام کودکان مبتلا در گروه سنی هدف و کمک به آمادگی دانش آموزان در بدو ورود به دبستان ذکر کرد.

وی حمایت های بهزیستی را شامل ارائه خدمات معاینه، جراحی و پرداخت کمک هزینه درمان و سمعک عنوان کرد و افزود :  اهمیت غربالگری شنوایی کودکان در کمتر از یک ماه و تشخیص زودهنگام تا سه ماهگی و ضرورت ارائه خدمات طبی و توانبخشی تا حداکثر شش ماهگی برای شیرخواران است .

جهانشاهی تصریح کرد : در حال حاضر طرح غربالگری شنوایی با استفاده از دستگاه‌های فیزیولوژیک و الکتروفیزیولوژیک در بندرعباس و12 شهرستان دیگر با استفاده از 24 دستگاه غربالگری شنوایی نوزادان در حال انجام است.

معاون امور پیشگیری بهزیستی هرمزگان همچنین از پوشش75درصدی برنامه غربالگری شنوایی نوزادان و شیرخوران استان در سال گذشته خبر داد و افزود : در سال 1397 تعداد28 هزار و 6 نوزاد تحت پوشش برنامه قرار گرفتند که از این  تعداد80 کودک به مرحله مداخله راه یافتند.

سامیه جهانشاهی بیان داشت: از مجموع 80کودک ارجاع شده به مرحله مداخله، 43 کودک سمعک دریافت کردند و37 کودک مداخلات جراحی و طبی داشتند.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

دسترسی سریع

آرشیو اخبار

مقالات

آشنایی با استان هرمزگان

پژوهش

پرداخت آنلاین

آگهی مزایده و مناقصه ها

شماره حساب هدایای خاص از بهزیستی هرمزگان -بانک توسعه تعاون 3600/9073455403/1

خدمات الکترونیک